Kritiek MER op bestemmingsplan
De commissie voor de milieueffectrapportage (MER) heeft het conceptbestemmingsplan buitengebied van gemeente Aa en Hunze afgekeurd. Volgens de commissie is het evenwicht zoek.
Zo is er wel aandacht voor groei van de landbouw, maar komt bescherming van de natuur onvoldoende aan bod. Het conceptbestemmingsplan biedt boeren met een intensieve neventak de ruimte deze binnen het bouwblok te vergroten tot driekwart van het bouwoppervlak.
Mogelijkheden
Volgens de MER-commissie moet de gemeente alsnog duidelijk maken hoe ze de natuur niet de dupe wil laten worden van de extra mogelijkheden die de landbouw krijgt. Het betreft onder andere natuurgebieden als Elperstroom en Drentsche Aa.
Advies
Aa en Hunze krijgt het advies om maatregelen te bedenken die de natuurgebieden afdoende beschermen als een landbouwbedrijf de ruimte krijgt om zich te ontwikkelen. Dat kan door een beperking van het aantal koeien, extra technische eisen aan de stallen of aanpassing van de bouwblokgrootte.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

JOHN DEERE Z994R INCL 54SD MAAIDEK (HIL) #780861
Gebruikt, € 23.539
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Woensdag21° / 12°50 %
-
Donderdag21° / 16°75 %
-
Vrijdag21° / 16°80 %

















