Ctgb: restrictie middel gaat per teelt gelden
Restricties voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in grondwatergebied dat beschermd is, gaan per teelt gelden.
Dat heeft het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) bekendgemaakt. De nieuwe regel geldt vanaf 1 augustus dit jaar.
Verfijning etiket
Een belemmering van het gebruik van een gewasbeschermingsmiddel in een grondwaterbeschermingsgebied gaat nu voor alle teelten op.
'De aanpassing is een verfijning van het etiket', zegt een woordvoerder van het Ctgb.
De restrictie kan per teelt gelden omdat middelen niet altijd op dezelfde manier in teelten worden gebruikt. De opname of de wijze van toediening kunnen bijvoorbeeld verschillen.
Handhaving
Het Ctgb past de regels aan omdat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit heeft laten weten dat zij ook op toepassing per teelt kunnen controleren. Voorheen kon dat niet.
Het college verwacht dat de nieuwe regel innovaties in de gewasbescherming stimuleert omdat het ruimte biedt voor meer toepassingen.
Voor lopende aanvragen past het Ctgb het nieuwe beleid nog niet toe tenzij de beoordeling nog niet is gestart.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781630
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (MID) #692207
Gebruikt, € 10.891
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











