Weinig animo voor Friese muizenlening
Slechts vijftien boeren met veel muizenschade hebben tot nu toe via provincie Fryslân een lening afgesloten. Dat zijn er aanzienlijk minder dan de provincie had verwacht.

Met een paar melkveehouders is de provincie nog in gesprek, laat gedeputeerde Johannes Kramer weten.
Het aantal is veel minder dan waarop de provincie had gerekend. De provincie reserveerde een bedrag van tien miljoen euro voor de leningen. Hiervan kunnen tussen de tachtig en vierhonderd boeren gebruikmaken.
Banken soepeler
Volgens Kramer is de animo voor een provinciale lening minder groot doordat banken soepeler dan verwacht boeren helpen.
Jacob van der Wal van het actiecomité Muizenschade vermoedt dat er nog wel enkele boeren aankloppen bij de provincie voor een lening. 'Er is veel geldpijn. Er is veel meer ellende achter de schermen dan mensen verwachten.'
Volgens Van der Wal gaan boeren pas naar de provincie als de nood erg hoog is. 'Geld lenen via de provincie is niet populair. Boeren proberen het eerst zelf op te lossen.'
Provincie Fryslân stelde de regeling voor een lening voor boeren met forse veldmuizenschade op 1 mei vorig jaar open.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 48A MAAIDEK (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE 6 155M TREKKER (EMA) #90164
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag17° / 12°90 %