Weinig animo voor Friese muizenlening
Slechts vijftien boeren met veel muizenschade hebben tot nu toe via provincie Fryslân een lening afgesloten. Dat zijn er aanzienlijk minder dan de provincie had verwacht.
Met een paar melkveehouders is de provincie nog in gesprek, laat gedeputeerde Johannes Kramer weten.
Het aantal is veel minder dan waarop de provincie had gerekend. De provincie reserveerde een bedrag van tien miljoen euro voor de leningen. Hiervan kunnen tussen de tachtig en vierhonderd boeren gebruikmaken.
Banken soepeler
Volgens Kramer is de animo voor een provinciale lening minder groot doordat banken soepeler dan verwacht boeren helpen.
Jacob van der Wal van het actiecomité Muizenschade vermoedt dat er nog wel enkele boeren aankloppen bij de provincie voor een lening. 'Er is veel geldpijn. Er is veel meer ellende achter de schermen dan mensen verwachten.'
Volgens Van der Wal gaan boeren pas naar de provincie als de nood erg hoog is. 'Geld lenen via de provincie is niet populair. Boeren proberen het eerst zelf op te lossen.'
Provincie Fryslân stelde de regeling voor een lening voor boeren met forse veldmuizenschade op 1 mei vorig jaar open.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6830 Premium trekker (STE) #51972
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z997R incl 72RD Maaidek (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

John Deere 6120M trekker (REU) #777709
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %
-
Vrijdag11° / 6°10 %














