Weinig animo voor Friese muizenlening
Slechts vijftien boeren met veel muizenschade hebben tot nu toe via provincie Fryslân een lening afgesloten. Dat zijn er aanzienlijk minder dan de provincie had verwacht.

Met een paar melkveehouders is de provincie nog in gesprek, laat gedeputeerde Johannes Kramer weten.
Het aantal is veel minder dan waarop de provincie had gerekend. De provincie reserveerde een bedrag van tien miljoen euro voor de leningen. Hiervan kunnen tussen de tachtig en vierhonderd boeren gebruikmaken.
Banken soepeler
Volgens Kramer is de animo voor een provinciale lening minder groot doordat banken soepeler dan verwacht boeren helpen.
Jacob van der Wal van het actiecomité Muizenschade vermoedt dat er nog wel enkele boeren aankloppen bij de provincie voor een lening. 'Er is veel geldpijn. Er is veel meer ellende achter de schermen dan mensen verwachten.'
Volgens Van der Wal gaan boeren pas naar de provincie als de nood erg hoog is. 'Geld lenen via de provincie is niet populair. Boeren proberen het eerst zelf op te lossen.'
Provincie Fryslân stelde de regeling voor een lening voor boeren met forse veldmuizenschade op 1 mei vorig jaar open.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Ploeg Servo (BV) #48334
Gebruikt, € 23.860
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (RL) #691988
Gebruikt, € 5.644
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #691828
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag26° / 16°10 %
-
Donderdag22° / 17°70 %
-
Vrijdag23° / 14°10 %