Melkveebedrijf buiten EU groter dan er binnen
Het aantal koeien per bedrijf op representatieve melkveebedrijven in belangrijke zuivellanden in de Europese Unie ligt fors lager dan die er buiten, meldt Verantwoorde Veehouderij.
Het aantal koeien per bedrijf in de zuivellanden buiten de Europa ligt in veel gevallen ver boven de 150 dieren. Terwijl de bedrijfsomvang van representatieve bedrijven in de meeste Europese zuivellanden juist onder de honderd melkkoeien ligt.
Alleen Denemarken is met 150 koeien per bedrijf hierop een uitzondering. In Polen heeft een gemiddeld melkveebedrijf zelfs minder dan twintig koeien.
Variatie in de VS
In de Verenigde Staten (VS) is een veestapel van 1.100 koeien per bedrijf heel gewoon. In de VS is overigens een grote variatie in de omvang van bedrijven. IFCN rapporteert over representatieve bedrijven met zeventig tot vijfduizend koeien per bedrijf in de VS.
Verantwoorde Veehouderij publiceert vanuit project Kostprijsvergelijking met het buitenland vanaf nu maandelijks een nieuwsbericht over een specifiek kengetal. Bedrijfsomvang is de eerste in die reeks.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (MID) #692957
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-

Deutz Fahr Agrotron 6150 TTV tractor (REU) #776304
Gebruikt, € 92.500
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (BIE) #692156
Gebruikt, € 7.123
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag6° / 2°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / -2°5 %












