LTO inventariseert muizenverzekering
LTO gaat bij leden inventariseren of er behoefte is aan een verzekering voor muizen en andere plaagdieren. LTO is in overleg hierover geweest met het Verbond van Verzekeraars.
Volgens LTO-beleidsadviseur Wiebren van Stralen zitten er nog wel wat haken en ogen aan een mogelijke onderlinge langjarige verzekering.
Zo vindt hij het minimumaantal van duizend boeren dat deel moet nemen aan de verzekering fors.
100 euro per hectare
Bovendien kost het de ondernemers elke hectare die ze willen verzekeren zo'n 100 euro.
'Er zullen nu wellicht veel mensen hun vinger opsteken omdat de muizenplaag vers in het geheugen zit. Maar als ze een sommetje gaan maken, dan gaan ze ook berekenen hoe groot de kans is dat ze weer schade gaan lijden door een muizenplaag.'
Via het meldpunt muizenschade start LTO binnenkort een minipoll om te kijken of er bij de ondernemers behoefte is.
Hoop
LTO verwacht niet meer dat er een schadevergoeding komt. 'Voormalig staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) heeft eerder gezegd dat er geen euro op tafel komt. We blijven echter stille hoop houden. Zodra we een gaatje zien, gaan we er vol voor.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Europrofi1
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BEN) #692431
Gebruikt, € 9.082
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %
-
Vrijdag11° / 6°10 %














