De Stichting Faunabeheereenheid Noord-Holland en
provincie Noord-Holland willen het ganzenakkoord verlengen. Het akkoord is vorig jaar gesloten. Het akkoord blijkt effectief te zijn. De totale populatie zomerganzen is 4 procent gedaald en de winterrust naar behoren beschermd. Centraal blijft staan de bescherming van winterrust en de gezamenlijke inspanning van deelnemende partijen om de schade van
jaarrond verblijvende ganzen terug te dringen.
Uit tellingen blijkt dat de ganzenbestrijding het aantal ganzen reduceert van 120.000 in 2014 naar 115.000 ganzen dit jaar. Ten opzichte van 2013 ligt het aantal nog steeds 11 procent hoger.
De brandgans laat de grootste daling zien, met 64 procent. De gans die het meest voorkomt, de grauwe gans, groeide nog met tienduizend exemplaren. De Faunabeheereenheid en de provincie vermoeden dat dit komt omdat er een deel van de ruiperiode dit jaar nog geen CO2 beschikbaar was gesteld voor vangacties en sommige Natuurbeschermingswetvergunningen voor Natura 2000-gebieden niet rond waren.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (SO) #692329
Gebruikt, € 5.313
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-
Iseki Tractor, compact TU1700 (LH) #694498
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %