Twee nieuwe uitbraken vogelgriep Frankrijk
Het Franse Ministerie van Landbouw heeft gisteren twee nieuwe uitbraken van hoog pathogene vogelgriep (AI) bekendgemaakt.
Het betreft een eendenbedrijf met 1.070 eenden in de Dordogne van het type H5N1 en een bedrijf in het district Les Landes waar op een bedrijf met 1.700 eenden HPAI H5N2 is vastgesteld.
Daarmee is het totaal aantal HPAI-besmettingen in Frankrijk opgelopen tot vijftien. Het aantal districten is niet verder uitgebreid.
Hygiëne
De ontwikkelingen zijn zeer zorgelijk. Daarom adviseert AVINED met klem om extra hygiënemaatregelen op pluimveebedrijven te nemen zodat de kans op insleep of versleep van het virus wordt geminimaliseerd.
Denk daarbij aan het minimaliseren van het aantal transportbewegingen op het erf, ontsmettingsbakken bij de ingang en een strikte toepassing van een hygiënesluis in de stal.
Desinfectie
Ook bedrijven die regelmatig op het erf moeten zijn, zoals het brengen van voer en halen van eieren, worden geattendeerd op het belang van R&O van vrachtwagens en het desinfecteren van kratten, containers en het gebruiken van desinfecterende middelen die werkzaam zijn tegen AI-virussen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (MOL) #781078
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra N121 H3
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag19° / 11°20 %
-
Zaterdag20° / 12°65 %















