Bedrijven vergroenen via vanggewassen
Van de 10.720 bedrijven die verplicht zijn om 5 procent Ecologisch Aandachtsgebied (EA) in te vullen doen 9.500 bedrijven dit met vanggewassen.
Dit blijkt uit de gegevens van RVO. In totaal is afgelopen jaar voor 157.200 hectare aan vanggewassen ingezaaid.
De tweede vergroeningsmaatregel is de aanleg van onbeheerde akkerranden. Hiervan maakten 1.500 bedrijven gebruik met een totaal areaal van 2.300 hectare.
Erkende eiwitgewassen
Door 890 bedrijven werd een deel van het EA ingevuld met erkende eiwitgewassen, hiervan was het areaal 5.300 hectare.
In totaal 320 bedrijven hebben deelgenomen aan een equivalent vergroeningspakket. Het Veldleeuwerik-pakket werd door 240 deelnemers gebruikt met een totaal van 7.700 hectare en 80 bedrijven kozen voor het akkerbouw strokenpakket met ten minste 30 procent beheerde akkerranden. Dit betrof in totaal 550 hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Wageningen
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Maandag26° / 14°10 %
-
Dinsdag18° / 16°50 %
-
Woensdag18° / 12°80 %














