Rennen voor biologisch-dynamische grond
Studenten van Groenhorst Dronten Warmonderhof Opleidingen hebben ruim 8.000 euro bijeen gelopen. Met dat bedrag wordt biologisch-dynamische landbouwgrond aangekocht.
De school hield donderdag een sponsorloop. Met 6 euro kan gemiddeld 1 vierkante meter vruchtbare landbouwgrond worden vrijgekocht. De aankoop van de gronden loopt via stichting Grondbeheer.
Het 500 meter lange parcours liep over de schoolboerderijen van Warmonderhof.
Hoge grondprijzen
Overname van biologisch-dynamische boerderijen legt wegens de hoge grondprijzen een onevenredig grote druk op de schouders van nieuwe boeren.
Dat geldt zeker voor veel jonge boeren die van de Warmonderhof-opleiding komen zonder boerenfamilie.
Overnameleeftijd
Tegelijkertijd zijn er veel biologisch-dynamische boeren in de overnameleeftijd die een opvolger zoeken. Stichting Grondbeheer werft daarom gelden om deze grond aan te kopen.
Die wordt dan tegen een 'normale' prijs verpacht aan nieuwe boeren, waardoor die sneller een boterham kunnen verdienen met hun boerderij.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6175R (ZUI) #64452
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-

John Deere X950R zitmaaier (BEN) #66018
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 11°10 %
-
Woensdag16° / 10°10 %
-
Donderdag16° / 11°20 %











