Minder melk en lager vetgehalte door wormen
Bij het opstallen van runderen is het zinvol om te checken of ze een worminfectie onder de leden hebben.

Uit recent onderzoek van de Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) blijkt namelijk dat een longwormbesmetting veel melk kan kosten.
Het onderzoek 'Association between Dictyocaulus viviparus status and milk production parameters in Dutch dairy herds', is gepubliceerd in Journal of Dairy Science.
Vetgehalte
De proef is uitgevoerd op 400 melkveebedrijven in Nederland.Het blijkt dat koeien op bedrijven met longworminfecties minder melk produceren. Ze geven dagelijks ruim 1 kilo melk minder vergeleken met koeien van niet-besmette bedrijven.
In de zomermaanden bleek het vetgehalte op geïnfecteerde bedrijven gemiddeld 0,14 procent lager te zijn dan op bedrijven zonder longworminfecties.
Bloedonderzoek
Om meer te weten te komen over de besmetting van longworm bij jongvee kunnen melkveehouders een mestonderzoek en/of bloedonderzoek laten uitvoeren bij vijf dieren.
Veehouders die willen checken of hun jongvee al dan niet besmet is met maagdarmwormen of longwormen, kunnen dit bij opstallen laten onderzoeken via een bloedproef.
Pepsinogeen
Bij maagdarmwormen gaat het om een onderzoek op pepsinogeengehalte. De dierenarts neemt hiervoor binnen tien dagen na het opstallen bloedmonsters van vijf dieren.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6155M (RL) #90164
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (MG) #692292
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6210R (BS) #91457
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 10°5 %
-
Vrijdag31° / 15°20 %
-
Zaterdag27° / 17°55 %