Hoofdoogst drukt akkerbouwindex Countus
De prijsdruk door de hoofdoogst van uien en aardappelen zorgt voor een verlaging van de maandelijkse Countus Akkerbouw Index.

Volgens Countus is overigens geen sprake van een ferme verlaging. De index daalde van 118,5 naar 115 punten.
De daling komt voor rekening van de iets lagere prijzen voor de uien en fritesaardappelen vanwege het grotere aanbod in de oogstperiode.
De gemiddelde uienprijs zakte afgelopen maand met 1,28 euro per 100 kilo. Met overigens een klein herstel aan het eind van de maand.
Tarwe duurder
De pootgoed- en tarwemarkt laten volgens Countus minder beweging zien. Pootgoed daalde gemiddeld 1 euro per 100 kilo in prijs. De tarwe is afgelopen maand uiteindelijk gemiddeld 8 euro per ton duurder geworden.
Accountantskantoor Countus bepaalt maandelijks de Countus Akkerbouw Index op basis van de prijzen voor akkerbouwgewassen. De referentie is 1 januari 2004.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZUI) #692298
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor 6120M (WOL) #692393
Gebruikt, P.O.A.
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
RS330 VRF
Gebruikt, € 750
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 15°60 %
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°25 %