Kort geding om chemische lozingen in Maas
Waterleidingmaatschappij Limburg (WML) heeft een kort geding aangespannen tegen het waterschap Roer- en Overmaas in verband met gedoogde lozingen van pyrazolen in de Maas.
WML wil dat er minder van de chemische stof vanaf industrieterrein Chemelot in Geleen in de Maas terechtkomen zodat er weer drinkwater kan worden gewonnen uit de rivier, zei een woordvoerder dinsdag.
Het waterschap legde in september aan Chemelot een maximumnorm op voor lozingen van pyrazolen voor een halfjaar. Maar WML wil halvering van die norm en een kortere looptijd afdwingen voor de rechter.
Dit omdat te weinig bekend is over de gezondheidsrisico’s van deze stof.
Sinds de vervuiling begin juli werd geconstateerd, haalt WML geen drinkwater meer uit de Maas. Het bedrijf schakelde over op een noodvoorziening met grondwaterwinning.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692193
Gebruikt, € 5.247
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL