LTO: onafhankelijk meetsysteem bevingen
LTO Noord Groningen wil dat tiltmeters worden toegevoegd aan het meet- en monitoringsplan voor aardbevingen. Volgens de organisatie zijn dat onafhankelijke meters. Dat bepleitte ze bij de Raad van State in Den Haag.
Tiltmeters meten naast (grondversnellingen) ook de hoekverkanteling van een gebouw. 'Deze meter meten alle bodembewegingen en brengen ook de zettingschade als gevolg van bodemdaling in beeld.'
Grondversnelling
Door het gebruik van tiltmeters ontstaan volgens LTO Noord een beter zicht op de gevolgen van bepaalde grondversnellingen en kan eerder worden ingegrepen waardoor de kans op (vervolg)schade wordt verkleind.
NAM heeft eerder in een brief aan Staatstoezicht op de Mijnen toegezegd de tiltmeter te gaan inzetten, maar volgens LTO Noord is dat niet gebeurd.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" LAAGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (BRU) #692297
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland











