Verlenging: Asbest eraf, Zonnepanelen erop
Provincie Drenthe verlengt de subsidieregeling 'Asbest eraf, Zonnepanelen erop' met een jaar.
Boeren en eigenaren van (voormalige) agrarische gebouwen kunnen tot 1 september 2016 met subsidie aanvragen. Voor de regeling om asbestdaken te vervangen in combinatie met het plaatsen van zonnepanele is nog ruim 580.000 euro beschikbaar.
In 2013 stelden Rijk en provincies subsidie beschikbaar voor het vrijwillig vervangen van asbestdaken door daken in combinatie met zonnepanelen. In Drenthe was ruim 970.000 euro beschikbaar.
83 projecten
Op dit moment is al ruim 83.000 vierkante meter asbestdak verwijderd en is voor 3,2 miljoen watt aan zonnepanelen geïnstalleerd. In de afgelopen twee jaar is 375.000 euro subsidie verleend aan 83 projecten.
Gedeputeerde Tjisse Stelpstra: 'Ik roep iedereen binnen de doelgroep op om na te denken over vervanging van asbestdaken.
Zeker nu er nog een gevulde pot met provinciaal geld beschikbaar is en het verbod op bezit van asbestdaken steeds dichterbij komt.'
Vanaf 1 januari 2024 zijn asbesthoudende daken verboden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Kongskilde Vibroflex cultivator (ZIJ) #757380
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Maandag25° / 18°0 %
-
Dinsdag23° / 15°5 %
-
Woensdag24° / 13°50 %















