Aspergetelers bekijken gebreksziekten
Aspergetelers uit het zuiden van het land kwamen donderdag met een bus in 2,5 uur tijd naar de PPO-locatie Kooijernburg in Rolde om onder andere een gebreksziekteveld te bekijken.
In samenwerking met veredelingsbedrijf Limgroup voert Agrifirm Plant op het gebreksziekteveld een tweejarig onderzoek uit in aspergeteelt.
Op dit perceel in Drenthe worden al sinds 1954 bepaalde bemestingselementen in stroken wel of niet toegediend. In 2014 zijn op dit perceel asperges geplant.
Bemesting optimaliseren
In het aspergeveld konden de telers goed de effecten zien van geen stikstof, kali, fosfaat, magnesium, koper en borium. Er zijn ook stroken met geen kalk en met extra kalk.
Met die kennis kunnen de aspergetelers de bemesting verder optimaliseren. Bij een meerjarig gewas is een goede bemesting bij aanvang belangrijk.
Daarnaast waren er inleidingen over verbetering van het rendement (Limgroup), bemesting (Cebeco) en de BemestingsNavigator (Agrifirm Plant).
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %













