'Hogere zuiveringsrendement glas in 2018'
Het ministerie van Infrastructuur en Milieu (I en M) wil naar een minimaal zuiveringsrendement in de glastuinbouw van 95 procent in 2018.
Dat schrijft staatssecretaris Wilma Mansveld in een brief aan de Tweede Kamer.
Drie jaar eerder
Dit is drie jaar eerder dan in de oorspronkelijke plannen stond, waarin 2021 als datum werd genoemd. Voor 2018 was een zuiveringsrendement van 75 procent voorzien.
Omdat uit onderzoek van het LEI is gebleken dat de kosten voor een installatie met een zuiveringsrendement van 75 procent en van 95 procent nagenoeg gelijk is, wil Mansveld geen getrapte invoering. Dit levert voor de telers geen kostenbesparing op, stelt ze.
Collectieve zuiveringen
De bewindsvrouw schrijft verder in de brief dat de zuiveringsplicht op 1 januari 2018 ingaat in plaats van 1 januari 2016, en geldt voor zowel individuele als collectieve zuiveringen.
De staatssecretaris wil met partijen in de sector een bestuurlijk akkoord sluiten zodat glastuinbouwbedrijven ook direct in 2018 voldoen aan de zuiveringsplicht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MOL) #781586
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Donderdag26° / 15°0 %
-
Vrijdag27° / 15°5 %
-
Zaterdag28° / 15°0 %











