Zuiderzeeland waarschuwt voor laag peil
Boeren in Flevoland die water oppompen voor beregening moeten rekening houden met het peil in naburige vaarten en tochten. Daar waarschuwt waterschap Zuiderzeeland voor.
Door droogte zijn de beregeningsactiviteiten in Flevoland toegenomen. Een te laag waterpeil is echter niet wenselijk, omdat oevers hierdoor kunnen inzakken en het negatieve effecten kan hebben op het onderwaterleven.
Aflopen
De bodem in de Flevopolders loopt van oost naar west 2 meter af. Daarom zijn in de watergangen stuwen nodig. Door beregening is het mogelijk dat het waterpeil in de bovenstuwse delen ver onder het normale waterpeil komt.
De spelregels zijn dat de veroorzaker van het te lage peil in het bovenstuwse gedeelte er zelf voor zorgt dat het op peil blijft. Dit kan door water over te pompen uit het benedenstuwse deel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

John Deere 6210R trekker (MID) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, € 449
-

Lely Splendimo 320M
2011, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %

















