Het areaal vruchtbare grond in de wereld staat onder druk. In 1960 was er per persoon 0,5 hectare vruchtbare grond beschikbaar, in 2020 naar verwachting nog 0,16 hectare. En dat terwijl het tweeduizend jaar duurt om 10 centimeter vruchtbare grond te laten ontstaan.
Uit Amerikaans onderzoek blijkt volgens John Smolenaars van Joordens Zaden dat in 2011 gemiddeld 3,4 ton vruchtbare bodem per persoon verdween, onafhankelijk van de leeftijd. Erosie kost per persoon per jaar gemiddeld 70 dollar per jaar, zo is berekend.
De afname van vruchtbare grond is nogal verschillend: daling van het organische stofpercentage, overbeweiding, verzilting, roofbouw, erosie, monocultuur en overbemesting. Als we op de huidige voet doorgaan, hebben we in 2050 de helft van de vruchtbare grond over van nu. Tegelijk neemt de wereldbevolking toe. Daarom heeft de Verenigde Naties 2015 uitgeroepen tot het Jaar van de Bodem.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (LIE) #781768
Gebruikt, P.O.A.
-

Allis chalmers D-270
1956, € 2.350
-

Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155M trekker (EMA) #705202
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %

















