NVWA vindt minder schadelijke organismen
De NVWA heeft bij importinspecties van planten en plantaardige producten uit landen buiten de Europese Unie in 2014 beduidend minder quarantaine-organismen aangetroffen.
Dat staat in het rapport 'Fytosanitaire signaleringen 2014' van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Jaarlijks worden in Nederland zo'n 350.000 zendingen groenten, fruit, aardappelen, bloemen, planten en zaden aangeboden voor importinspectie. In 2013 trof de NVWA bij inspecties 438 schadelijke organismen aan, in 2014 waren dit er 370.
Nachtvlinder
Onder andere het aantal vondsten van Spodoptera littoralis is gehalveerd. Deze nachtvlinder uit Afrika en Azië kan in de teelt van groenten, fruit en bloemen grote schade toebrengen.
De daling van het aantal vondsten laat zien dat strenge importcontroles en het op Europese schaal uitwisselen van informatie over vondsten zijn vruchten afwerpt, meldt NVWA. Landen en bedrijven scherpen hun procedures en garantiesystemen aan om te kunnen blijven importeren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HAE) #781577
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5075M (OLD) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

Kubota M4072 4 WD trekker
2018, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
-
Dinsdag26° / 14°0 %














