Aprilcontract termijnmarkt kuiert naar einde
Het aprilcontract op de aardappeltermijnmarkt wordt donderdag afgewikkeld op een niveau van waarschijnlijk 3 euro per 100 kilo of nog net iets lager.
De afgelopen week sloten de noteringen voor het aprilcontract en junicontract op respectievelijk 3,10 euro en 4,30 euro. Gisteren en dinsdag daalden de noteringen verder tot 3 en 4 euro per 100 kilo.
Volgens De Vries & Westermann laat de daling zien dat de meest recente export- en verwerkingscijfers de prijsvorming niet positief beïnvloeden. Ook de actuele markt geeft geen steun aan de noteringen.
Voorspoedig pootseizoen
Ook de notering op de nieuwe oogst daalt van 14,60 euro vorige week naar dinsdag 14,20 euro per 100 kilo. Het lijkt een gevolg van het voorspoedige pootseizoen. In de EU-5 landen zit naar verwachting aan het eind van de week 80 procent van de aardappelen in de grond.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Claas Celtis 436 RX
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere - 6155R AP
2022, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Massey Ferguson 6445 T3
2008, P.O.A.
Vacatures
Veldmedewerker
Collectief Lopikerwaard - Polsbroekerdam, Lopik
Gezocht: biologische boer / opvolger bedrijf
Land van Ons - Ransdaal, Voerendaal
Aardappelkweker/aardappelveredelaar
Doornbos Werving & Selectie - Noordoostpolder
Werkplaatsmonteur
Van der Sluis - Ens (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag10° / 6°95 %
-
Zondag11° / 7°85 %
-
Maandag12° / 9°90 %