Wijffels hekelt rendementsdenken voedsel
'Het is het beste dat mensen voedsel eten dat in hun omgeving is geproduceerd.' Dat zei Herman Wijffels gisteravond tijdens een voedseldebat dat plaatsvond in het Amsterdams debatcentrum De Rode Hoed.
De ex-topman van de Rabobank en Wereldbank sprak voor een volle zaal over 'geld en het voedselsysteem' en brak een lans voor circulaire voedselsystemen.
Volgens Wijffels worden veel bedrijven echter gedreven door kapitaalrendement en zorgt dat voor verkeerde impulsen.
Goedkoopste
Wijffels bekritiseerde beursgenoteerde bedrijven in de agrosector en supermarkten: 'die zijn wél uit op kapitaalrendement. Ze willen de goedkoopste zijn. Dat zorgt voor een sterke impuls om druk uit te oefenen ten koste van mensen, dieren en natuurlijke hulpbronnen.'
Mededinging
Volgens Wijffels staat de mededinging vooruitgang in de weg. 'Bedrijven moeten kunnen samenwerken. Sommige partijen in de landbouw doen dat, maar de mededinging verbiedt het. Daar moeten we fundamenteel over nadenken.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #777297
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 130 trekker (LIE) #779416
Gebruikt, € 115.000
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag20° / 9°35 %











