Wijffels hekelt rendementsdenken voedsel
'Het is het beste dat mensen voedsel eten dat in hun omgeving is geproduceerd.' Dat zei Herman Wijffels gisteravond tijdens een voedseldebat dat plaatsvond in het Amsterdams debatcentrum De Rode Hoed.

De ex-topman van de Rabobank en Wereldbank sprak voor een volle zaal over 'geld en het voedselsysteem' en brak een lans voor circulaire voedselsystemen.
Volgens Wijffels worden veel bedrijven echter gedreven door kapitaalrendement en zorgt dat voor verkeerde impulsen.
Goedkoopste
Wijffels bekritiseerde beursgenoteerde bedrijven in de agrosector en supermarkten: 'die zijn wél uit op kapitaalrendement. Ze willen de goedkoopste zijn. Dat zorgt voor een sterke impuls om druk uit te oefenen ten koste van mensen, dieren en natuurlijke hulpbronnen.'
Mededinging
Volgens Wijffels staat de mededinging vooruitgang in de weg. 'Bedrijven moeten kunnen samenwerken. Sommige partijen in de landbouw doen dat, maar de mededinging verbiedt het. Daar moeten we fundamenteel over nadenken.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Donderdag21° / 15°80 %
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 14°90 %