Wijffels hekelt rendementsdenken voedsel
'Het is het beste dat mensen voedsel eten dat in hun omgeving is geproduceerd.' Dat zei Herman Wijffels gisteravond tijdens een voedseldebat dat plaatsvond in het Amsterdams debatcentrum De Rode Hoed.
De ex-topman van de Rabobank en Wereldbank sprak voor een volle zaal over 'geld en het voedselsysteem' en brak een lans voor circulaire voedselsystemen.
Volgens Wijffels worden veel bedrijven echter gedreven door kapitaalrendement en zorgt dat voor verkeerde impulsen.
Goedkoopste
Wijffels bekritiseerde beursgenoteerde bedrijven in de agrosector en supermarkten: 'die zijn wél uit op kapitaalrendement. Ze willen de goedkoopste zijn. Dat zorgt voor een sterke impuls om druk uit te oefenen ten koste van mensen, dieren en natuurlijke hulpbronnen.'
Mededinging
Volgens Wijffels staat de mededinging vooruitgang in de weg. 'Bedrijven moeten kunnen samenwerken. Sommige partijen in de landbouw doen dat, maar de mededinging verbiedt het. Daar moeten we fundamenteel over nadenken.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.891
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Vari-Europal 5 (LIE) #692629
Gebruikt, € 7.000
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag19° / 8°5 %
-
Zaterdag15° / 7°50 %
-
Zondag13° / 5°50 %










