'Glyfosaat waarschijnlijk kankerverwekkend'
Het Internationaal Agentschap voor Kankeronderzoek (IARC) omschrijft het herbicide glyfosaat als waarschijnlijk kankerverwekkend voor mensen.
Het IARC, onderdeel van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), inventariseerde in welke mate een aantal gewasbeschermingsmiddelen op basis van organofosfor-verbindingen kankerverwekkend zijn.
Non-Hodgkin
Op basis van de resultaten deelt de organisatie glyfosaat in als waarschijnlijk kankerverwekkend. Er is onder meer beperkt bewijs voor het veroorzaken van non-Hodgkinlymfoom bij mensen en voldoende bewijs voor veroorzaken van kankerverschijnselen bij proefdieren in laboratoria.
Verder zijn er ook sterke aanwijzingen van DNA- en chromosomale beschadigingen van menselijke cellen die ontstaan na bespuitingen met middelen op basis van glyfosaat.
Reactie Monsanto
Monsanto is het niet eens met de nieuwe indeling van glyfosaat, blijkt uit een reactie in het Financieele Dagblad. De producent van Roundup vindt dat de conclusie van IARC niet wordt ondersteund door de beschikbare gegevens.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GA4101GM
Gebruikt, € 1.950
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°20 %
-
Zaterdag23° / 8°10 %
-
Zondag26° / 13°5 %