‘Programma Waterbeheer legt initiatief bij boer’
Dit jaar begint de uitrol van het Deltaprogramma Agrarisch Waterbeheer (DAW). Het is een LTO-initiatief waarin boeren en waterschappen samen aan de slag gaan met verbetering van de waterhuishouding. ‘Er is hier de komende jaren veel geld voor beschikbaar. Als we wat willen bereiken, moeten we nu aan de slag’, zegt Geert de Groot, landelijk programmamanager van het DAW.
Jan van LiereDe Groot werkte twintig jaar bij de Dienst Landelijk Gebied, eerst als waterbouwkundige, later als accountmanager Landbouw. Hij was betrokken bij veel inrichtingsprojecten.
Door de opheffing van DLG is hij sinds 1 januari in dienst van het Kadaster, dat hem nu voor een flink deel van zijn tijd inzet om namens LTO het Deltaplan Agrarisch Waterbeheer te leiden. De ervaringen opgedaan bij DLG zullen van pas komen in zijn rol als programmamanager DAW, stelt De Groot vast.
‘Ik ben er in de loop der jaren van overtuigd geraakt dat het beter is om in gebiedsplannen het initiatief naar je toe te halen en zélf plannen te ontwikkelen dan te reageren op de plannen van anderen. Je kunt beter je energie gebruiken om vooruit te komen dan om te verhinderen dat je achteruit gaat. Daarom spreekt het DAW me zo aan. Hier neemt de landbouw zelf het initiatief.’
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.245
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











