LTO: nadelen aan WAS
Als de Wet aanpak schijnconstructies (WAS) ongewijzigd wordt aangenomen, hebben goedwillende werkgevers en werknemers daar nadeel van. Dat schrijft LTO Nederland aan de Tweede Kamer.
Donderdag debatteerde het parlement over de WAS. Minister Lodewijk Asscher (SZW) wil met die wet een steviger aanpak mogelijk maken van schijnconstructies bij de inzet van buitenlandse werknemers.
In een brief aan de Kamer legt LTO-voorzitter Albert Jan Maat de vinger met name bij de nieuwe regels voor uitbetaling van het minimumloon. Zo mogen werkgevers voortaan geen inhoudingen of verrekeningen voor zorgverzekering of huisvesting meer toepassen op het minimumloon, ook niet als dat gebeurt met wederzijdse instemming.
LTO wijst erop dat die maatregel leidt tot extra administratieve rompslomp. Bovendien wordt het risico groter dat meer buitenlandse werknemers geen ziektekostenverzekering zullen afsluiten. Minister Asscher wil de wet echter niet aanpassen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (BEN) #781767
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
-

Vast schroef Euro haken
Gebruikt, € 85
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zondag18° / 15°75 %
-
Maandag19° / 11°5 %
-
Dinsdag20° / 12°5 %















