CBS: import 9 miljoen rozen per dag
Nederland importeerde in 2013 in totaal 3,3 miljard rozen, dat is omgerekend 9 miljoen rozen per dag.
Van de geïmporteerde rozen komen er 2,8 miljard uit Afrika. Belangrijkste leveranciers zijn Kenia en Ethiopië met respectievelijk 1,9 miljard en 0,4 miljard rozen, blijkt uit cijfers van het CBS.
De importprijs voor een roos uit Afrika was in 2013 10 cent per steel. De totale importwaarde van de 3,3 miljard rozen berekent CBS op 384 miljoen euro.
Via Aalsmeer
De meeste geïmporteerde rozen worden in Nederland via FloraHolland doorverkocht naar het Europese achterland. Belangrijke afnemende landen zijn Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië.
In totaal worden ruim 3,3 miljard rozen naar het buitenland verkocht en met een prijs van 30 cent per steel komt de totale exportwaarde op 1 miljard euro.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER INCL 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.891
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MID) #777299
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781554
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Woensdag20° / 12°95 %
-
Donderdag18° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %















