Melkprijs gaat nog meer dalen
FrieslandCampina verlaagde deze week haar garantieprijs fors naar 30,75 euro per 100 kilo melk. Analisten verwachten lage melkprijzen voor het eerste deel van komend jaar.
De grote prijsdaling van FrieslandCampina met 3,75 euro heeft analist Willem Koops van het Productschap Zuivel toch verrast.
‘RFC baseert zich op andere ondernemingen. Daarvan laten sommige aan het eind van het jaar - in verband met onder andere opzegtermijnen - de prijzen niet te veel zakken. Ik verwachtte een kleiner effect en pas in januari een verdere daling.’
Doordat het evenwicht op de zuivelmarkt is verstoord, zijn de zuivelprijzen al enige tijd geleden fors gedaald. ‘Dat begint nu duidelijk door te werken in de uitbetaalde melkprijzen’, stelt Koops.
Zolang de wereldwijde productie niet minder wordt en reageert op lagere prijzen, blijven de prijzen laag. Dit kan heel 2015 duren.’
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HG) #692607
Gebruikt, € 3.289
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6120M (BS) #692340
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6150R (MD) #63046
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Dinsdag35° / 17°0 %
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %