Rasverschillen ozonschade aardappelen
In een pottenproef heeft onderzoeksinstelling HLB in Wijster vastgesteld dat de gevoeligheid van aardappelrassen voor ozonschade behoorlijk kan verschillen.

Volgens HLB zijn de verschillen in gevoeligheid per ras significant en verschillen bovendien de symptomen van de ozonschade.
HLB heeft de pottenproef uitgevoerd met twintig aardappelrassen. In de proef is de ozon kunstmatig toegediend. De aantastingen op het aardappelloof zijn beoordeeld op vier en zeven dagen na de behandeling.
Vervolgonderzoek
In 2015 gaat HLB het rassenonderzoek een vervolg geven om bevestiging te krijgen van de proefresultaten van dit jaar en om nog meer rassen te toetsen. Het onderzoek moet bijdragen aan de oplossing voor ozonschade in aardappelgewassen.
Via de eigen diagnosedienst Leafspot toonde HLB eerder al aan dat ongeveer 75 procent van de bladvlekken in aardappelen veroorzaakt is door ozon. Veelal worden de symptomen verward met aantastingen door alternaria.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
SOLIS SOLIS 26
2022, P.O.A.
-
Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691835
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %