Zaaitechniek: meer wegen naar Rome (video)
Zaaitechniek staat in de belangstelling van akkerbouwers. De velddemonstratie met zeven verschillende zaaimachines van DLV Plant in Lelystad trok woensdagmiddag ruim honderd belangstellenden.
Het ging om machines van Amazone, Claydon, Kongskilde, Lemken, Väderstad en Vogel en Noot. Het merk was tijdens de demo ondergeschikt aan de techniek.
De fabrikanten passen verschillende technieken toe om tot een goed zaairesultaat te komen: zaaien met dubbele schijf, enkele holle schijf, kouter, nokkenrad of pneumatisch.
Relatieve nieuwkomers
Wat het beste systeem is, is volgens Laurens Persoon van DLV Plant onder andere afhankelijk van de soort grondbewerking, gebruik van groenbemesters, bouwplan en omvang van het bedrijf.
Vooral de aandacht voor niet kerende grondbewerking en meer groenbemesters vraagt om andere zaaitechnieken. Dat geeft kansen voor relatieve nieuwkomers als Claydon en Väderstad.
Naast het zaaibed, juiste ras en moment van inzaai is ook een goede zaaitechniek van cruciaal belang voor het uiteindelijke teeltsucces.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 (ZIJ) #781622
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z997R incl 60SD Maaidek (WOL) #690258
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag22° / 12°10 %











