Dijksma: geen aanvullend muizenbeleid
Staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken ziet geen mogelijkheden voor aanvullend beleid voor boeren die kampen met muizenschade.
Dat antwoordt zij op vragen van VVD-Tweede Kamerleden Helma Lodders en Rudmer Heerema.
De Kamerleden hadden gevraagd om een ontheffing van het scheurverbod voor boeren met muizenoverlast. Dijksma liet vorige week weten hier geen ontheffing voor te verlenen.
Herinzaai
Volgens de bewindsvrouw is landbouwkundig de kans op mislukken van herinzaai in de herfst aanzienlijk.
'Het scheurverbod is gericht op het voorkómen van uitspoeling van nutriënten naar het grond- en oppervlaktewater. Milieukundig gezien leidt het vernietigen van de graszode in het najaar tot extra stikstofverliezen in de bodem door de vertering van de vernietigde graszode en de uitspoeling van nutriënten die daar het gevolg van is.'
Calamiteitenregeling
Ook de calamiteitenregeling in het Vijfde Actieprogramma Nitraatrichtlijn biedt volgens haar geen uitkomst.
Het Besluit gebruik meststoffen die hiervoor nodig is, voorziet in twee calamiteiten, dat is de schade die veroorzaakt wordt door droogte of door vraat van emelten en engerlingen. Dit is niet toepasbaar voor schade door woelen en vraat van muizen, geeft Dijksma aan.
Faunafonds
Volgens Dijksma is het aan de ondernemers om schade in de eerste plaats zo veel mogelijk te voorkomen. 'Als toch schade optreedt, kan worden bezien of een schadevergoeding via het Faunafonds aan de orde is.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Honda HF2417HB
2014, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker Sherpa (HA) #28791
Gebruikt, € 13.800
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag33° / 18°65 %
-
Donderdag22° / 15°20 %
-
Vrijdag23° / 11°15 %