LTO Noord is zwaar teleurgesteld dat staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken geen ontheffing op het scheurverbod wil verlenen om muizenschade tegen te gaan. Als reden voor het weigeren van de ontheffing geeft het ministerie op dat het niet past in de Europese Nitraatrichtlijn.
‘Geen ontheffing verlenen is niet in het belang van de boer en niet in het belang van het milieu. Doordat er nu gaten blijven zitten in de grasmat, ontstaat er alleen maar meer uitspoeling’, zegt LTO-bestuurder Peet Sterkenburgh.
LTO Noord verwacht ook niet dat het Faunafonds schadevergoeding uitkeert. Bij een eerdere muizenplaag gebeurde dat nog wel. Maar dat zou de laatste keer zijn, gaf het Fonds toen aan. Destijds was er alleen in Friesland al 2,5 miljoen euro schade. LTO Noord verwacht ook nu een schade die in de miljoenen loopt.
Volgens LTO Nederland treft de muizenplaag inmiddels zeker enkele honderden bedrijven, niet alleen in Friesland, maar ook in Overijssel en Drenthe.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, € 6.250
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (ETT) #781534
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°10 %
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %











