Verdenking vogelgriep in Duitsland
Een pluimveebedrijf in het Duitse Laer wordt verdacht van een besmetting met aviaire influenza.
Mogelijk gaat het om een besmetting met het type H5. Het betreft een bedrijf met vrije uitloop met 1.450 stuks pluimvee.
Het gaat om 400 vleeskuikens, 100 leghennen, 300 ganzen, 100 kalkoenen, 400 eenden en 150 kwartels. Het nationale referentielab in Duitsland heeft dit gisteren bevestigd. De bepaling van het N-type loopt nog.
Dieren geruimd
De dieren werden eergisteren en gisteren geruimd. Zover bekend zijn er vanaf deze locatie geen dieren naar andere delen van Duitsland, Nederland of andere landen gebracht.
In het 1 kilometergebied liggen twee andere niet-commerciële pluimveebedrijven, die nu worden onderzocht. De dieren op deze locaties vertonen geen ziektebeeld van vogelgriep.
Wilde vogels
De Duitse autoriteiten vermoeden dat de besmetting afkomstig is van wilde vogels. Canadese ganzen worden veel in de omgeving gezien.
Brancheorganisatie Avined roept op tot voorzorgsmaatregelen om rekening te houden met deze situatie als (broed)eieren en/of levend pluimvee naar dit gebied worden getransporteerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Front PTO valtra 4 serie
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

Fendt 722 Gen 7.1 Power Plus Set2
Nieuw, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag22° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°10 %
















