'Natuurmonumenten legitimeert illegaal vee'
Vereniging Natuurmonumenten is te weinig kritisch over de ontwikkelingen van grote veebedrijven, stellen 47 regionale natuurorganisaties.
Zij uiten vandaag hun onvrede in een openbare brief (zie pdf hieronder). Volgens de organisaties moet Natuurmonumenten meer stelling nemen tegen de uitbreidingen van duizenden veebedrijven.
De organisaties verwijten de vereniging te zwijgen over de natuurschade veroorzaakt door veehouderijbedrijven. Zij vinden dat Natuurmonumenten de plicht heeft hierover bij de overheid aan de bel te trekken.
Gedoogbeleid
'Door dit na te laten legitimeert zij het gedoogbeleid van de overheid rond de illegale vee-uitbreidingen zonder geldige natuurbeschermingswetvergunning', stellen de organisaties.
De organisaties ageren met name tegen PAS (Programmatische Aanpak Stikstof). Daardoor krijgen veel bedrijven alsnog een natuurbeschermingswetvergunning voor al uitgevoerde bedrijfsuitbreidingen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6140R (BV) #57072
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (BV) #692157
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (HA) #692283
Gebruikt, P.O.A.
-
Veenhuis Combi 2000
2001, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %