'Natuurmonumenten legitimeert illegaal vee'
Vereniging Natuurmonumenten is te weinig kritisch over de ontwikkelingen van grote veebedrijven, stellen 47 regionale natuurorganisaties.
Zij uiten vandaag hun onvrede in een openbare brief (zie pdf hieronder). Volgens de organisaties moet Natuurmonumenten meer stelling nemen tegen de uitbreidingen van duizenden veebedrijven.
De organisaties verwijten de vereniging te zwijgen over de natuurschade veroorzaakt door veehouderijbedrijven. Zij vinden dat Natuurmonumenten de plicht heeft hierover bij de overheid aan de bel te trekken.
Gedoogbeleid
'Door dit na te laten legitimeert zij het gedoogbeleid van de overheid rond de illegale vee-uitbreidingen zonder geldige natuurbeschermingswetvergunning', stellen de organisaties.
De organisaties ageren met name tegen PAS (Programmatische Aanpak Stikstof). Daardoor krijgen veel bedrijven alsnog een natuurbeschermingswetvergunning voor al uitgevoerde bedrijfsuitbreidingen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GA8121 hark met middenafleg
2010, € 13.250
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag28° / 11°0 %
-
Donderdag34° / 14°0 %
-
Vrijdag34° / 16°0 %










