Brits aardappelareaal bijna 122.000 hectare
Volgens de laatste inschattingen van het Potato Council komt het aardappelareaal in Groot-Brittannië dit jaar uit op 121.900 hectare.
Ten opzichte van een eerdere prognose dit jaar is het areaal met 2.000 hectare naar boven bijgesteld, meldt Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI).
Het Brits aardappelareaal voor 2014 is iets lager dan in 2013 toen er totaal 122.400 hectare werd geteeld. Er is de laatste drie seizoenen sprake van een stabilisatie van het areaal.
Maris Piper
Grootste ras voor oogst 2014 blijft met 19.200 hectare Maris Piper, dat betekent een uitbreiding met 1.000 hectare. Tweede ras in Groot-Brittannië met 7.500 hectare is Markies. Andere belangrijke rassen zijn Maris Peer, Lady Rosetta, Estima en Melody.
Ook in Engeland is de laatste weken veel neerslag gevallen. Plaatselijk is er enige schade in de percelen.
Groeispurt
Ook heeft de regen in veel gevallen juist voor een groeispurt gezorgd. Insiders gaan in Groot-Brittannië daarom uit van bovengemiddelde opbrengsten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag19° / 12°85 %
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %