Teylingen - Veehouders in Teylingen moeten stallen kunnen bouwen met een hoogte tot 12 meter. Dat stelt LTO Noord Duin- en Bollenstreek in een zienswijze op het ontwerpbestemmingsplan Buitengebied van de Zuid-Hollandse gemeente.
LTO Noord geeft aan dat tal van andere gemeenten in Zuid-Holland inmiddels wel de bouwhoogte hebben aangepast aan de huidige tijd. Teylingen houdt echter vast aan het oude, vigerende bestemmingsplan.
Een maximale bouwhoogte van 12 meter sluit echter uitstekend aan op de kenmerken van het gebied, schrijft de afdeling. ‘Al met al heeft een beperkte verhoging van de bouwhoogte een positief effect op de concentratie van bebouwing en het behoud en de versterking van openheid en doorzichten.’
Daarnaast wijst LTO Noord Duin- en Bollenstreek op de ontwikkelingen in de zuivelmarkt, waardoor schaalvergroting in de melkveehouderij toeneemt.
Ook pakt een verruiming van de bouwhoogte volgens de afdeling gunstig uit voor het dierenwelzijn en ammoniak- en fijnstofemissies.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE 4066M COMPACTTREKKER (HIL) #694697
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Dinsdag22° / 13°20 %
-
Woensdag21° / 15°70 %
-
Donderdag21° / 15°40 %