Mogelijk illegale import groente en fruit
Een handelsbedrijf in Oost-Nederland wordt verdacht van illegale import van groenten en fruit uit landen buiten de Europese Unie.
De Inlichtingen- en Opsporingsdienst van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) heeft een doorzoeking gedaan bij het bedrijf.
In verband met strafrechtelijk onderzoek is de administratie van drie ondernemingen die zaken hebben gedaan met het handelsbedrijf in beslag genomen.
Vooraf aanmelden
Bedrijven die groenten en fruit van buiten de EU willen importeren moeten dit vooraf aanmelden bij de NVWA. De NVWA kan dan controleren of de producten geschikt zijn voor menselijke consumptie en kan residumonsters nemen.
Als uit dit onderzoek blijkt dat de producten aan alle eisen voldoen, worden ze vrijgegeven voor de Europese markt. Het handelsbedrijf wordt ervan verdacht importen niet te hebben aangemeld.
Valsheid in geschrifte
Daarnaast wordt het bedrijf volgens NVWA verdacht van valsheid in geschrifte waardoor partijen groenten en fruit onterecht zijn vrijgegeven. Het strafrechtelijk onderzoek staat onder leiding van het Functioneel Parket.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-
JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692298
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland