Koeien en Kansen: stikstof 37 procent benut
Het gemiddelde stikstofoverschot op de Koeien & Kansen-bedrijven bedroeg vorig jaar 230 kilo per hectare. Van de totale stikstofaanvoer op het bedrijf werd 37 procent benut en omgezet in melk en vlees.

Van het totale bedrijfsstikstofoverschot wordt 155 kilo per hectare toebedeeld aan de bodem. Het overige deel gaat verloren als ammoniak, lachgas en overige stikstofvormen uit mest en gewas.
Vanaf begin dit jaar wordt in de KringloopWijzer veenmineralisatie als aanvoer op de bedrijfsbalans in rekening gebracht.
Ontwatering
De ontwatering van veengronden zorgt namelijk voor een geleidelijke daling van de bodem en extra afbraak van de aanwezige organische stof.
Deze afbraak bedraagt volgens de literatuur 235 kilo stikstof per hectare. Deze komt jaarlijks extra beschikbaar uit de bodem.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 48A Exp. deck (HIL) #27087
Gebruikt, € 1.450
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692959
Gebruikt, € 8.545
-
Lely Splendimo 360M 540rpm
2015, P.O.A.
-
John Deere 6R 155 trekker (REU) #27195
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %