Zorgen bij Schoon Water
Den Bosch - De partners in het project Schoon Water voor Brabant maken zich grote zorgen over de heretikettering van gewasbeschermingsmiddelen. ‘Vooral het toepassen van lage doseringssystemen dreigt onmogelijk te worden.’
Die zorg uit de Brabantse gedeputeerde Johan van den Hout. In het project worden tal van maatregelen getroffen die het gebruik, de emissie en de milieubelasting van gewasbeschermingsmiddelen verminderen.
Doel van de nieuwe etiketten is te komen tot een meer gestandaardiseerd systeem. Omdat de nieuwe etiketten focussen op een maximaal aantal toepassingen en een maximale dosering is het gevolg dat lage doseringssystemen dreigen te verdwijnen. Telers worden nu gedwongen meer middel in te zetten dan strikt noodzakelijk.
lage dosering
‘Vooral deze toepassing van lage doseringen zorgt ervoor dat de uitspoeling naar grond- en oppervlaktewater aantoonbaar sterk daalt. Vanuit Schoon Water pleiten we dan ook bij het rijk om deze fout te herstellen’, stelt Van den Hout.
Behalve de provinciebestuurder roepen ZLTO, Brabant Water, de Brabantse waterschappen en De Duinboeren op om de lage doseringssystemen te ontzien.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr trommelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %













