'Stakingen op komst in vleeswarenindustrie'
FNV Bondgenoten wil komende dagen verrassingsstakingen organiseren bij grote bedrijven in de vleeswarenindustrie, zoals Stegeman en Zwanenberg.

Om 12.00 uur vanmiddag verliep een ultimatum van de vakbond, waarin de werkgevers in de branche werden opgeroepen om terug te komen op hun eindbod voor een nieuwe cao.
'Of werkgeversorganisatie VNV moet alsnog op onze eisen ingaan, maar in principe betekent dit dat we actie gaan voeren', zegt FNV-bestuurder Wilma Daams.
Loon
Volgens Daams biedt de Vereniging voor de Nederlandse Vleeswarenindustrie (VNV) in het huidige bod te weinig loon.
Daarnaast stellen de werkgevers verslechteringen voor in de zogenoemde ontziemaatregelen voor oudere werknemers. Zij verliezen bijvoorbeeld extra vakantiedagen, die bedoeld waren om ouderen extra hersteltijd te geven.
Zwaar werk
De cao voor de vleeswarenindustrie geldt voor drieduizend werknemers. Het werk in de sector is erg zwaar, vertelt Daams. Sommige werknemers moeten dagelijks bijvoorbeeld tientallen kilo's worst verhangen.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MG) #45391
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (WCH) #60943
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6150R (BV) #57088
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg 3300S Variomat (LH) #20949
Gebruikt, € 33.500
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %