Spanband kuil op volle breedte
Een dekzeil dat op basis van spanbanden op druk wordt gezet. Daarmee komt AgriCoverSystems, een 'student company' bij CAHVilentum in Dronten. Het dekzeil is met behulp van spanbanden op spanning te zetten.
Er zijn al meer systemen die met spanbanden werken. De variant van Agricoversystems, in samenwerking met Wildeboer in Nieuwleusen, werkt echter over de volle breedte van de kuil.
Het systeem bestaat uit stroken monosil kuilkleed van één of anderhalve meter breed, die naast elkaar over de kuil worden gespannen. Daarmee is dit systeem maatwerk voor iedere kuil.
Uitkuilen
Bij het uitkuilen hoeft de ondernemer maar één strook los te maken. Dat scheelt volgens de studenten veel arbeid en tijd.
Overigens is deze week uit onderzoek in opdracht van Hoogland gebleken dat grond beter werkt tegen kuilbroei dan een dekzeil of banden. Het is nog niet duidelijk hoe deze variant scoort. De kuil is minder egaal dan het gespannen kuilkleed.
· Lees meer over kuilbroei deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, € 6.950
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (LIE) #781075
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Dinsdag24° / 17°5 %
-
Woensdag25° / 15°5 %
-
Donderdag28° / 15°0 %











