IAR: pachtwet moet fundamenteel anders
De huidige pachtregeling moet fundamenteel worden herzien, is de conclusie van Willem Bruil van het Instituut voor Agrarisch Recht.
Bruil evalueerde het vernieuwde pachtrecht zoals dat vanaf 2007 in werking is getreden en schreef daarover een rapport met aanbevelingen.
De conclusie van Bruil is dat de huidige regelgeving voor pacht teveel tweeslachtig is met de reguliere pacht met veel bescherming voor de pachter en de geliberaliseerde pacht met nauwelijks bescherming.
Duurzaam grondgebruik
Beide pachtvormen kunnen volgens Bruil niet de basis vormen voor een nieuw systeem. Hij stelt een systeem voor met waar nodig bescherming voor de pachter en waar mogelijk het stimuleren van duurzaam grondgebruik.
Bruil stelt pachtovereenkomsten voor die minimaal 25 jaar gelden voor hoeven en voor los land en gebouwen minimaal 6 jaar. Van verlenging van rechtswege kan worden afgeweken.
Grondkamers opheffen
Het IAR is verder van mening dat grondkamers kunnen worden opgeheven en moet er een systeem komen voor redelijk pachtprijzen zonder prijsbeheersing.
De pachter is in het nieuwe systeem bevoegd om de bestemming te wijzigen en ook is onderverpachting toegestaan. Het voorkeursrecht van de pachter bij verkoop vervalt. Alleen bij onvoorziene omstandigheden is tussentijdse ontbinding van de pachtovereenkomst mogelijk.
· Klik voor complete rapport op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %











