Veilingklok moet dagprijs weer bepalen
De Limburgse veiling ZON fruit & vegetables geeft vanaf deze week weer een prominente rol aan de veilingklok voor het bepalen van de dagprijs van paprika en tomaat.

Door minder te bemiddelen en het productvolume dat via de klok verkocht wordt met 40 tot 50 procent te laten groeien, wil ZON de klokfunctie versterken.
Om dit te realiseren is de veiling vanaf maandag gestopt met de dagbemiddeling voor paprika (rood, groen, geel en oranje) en de tomatencategorieën Grand Vine, Red Vine, losse tomaat en vleestomaat.
Voorverkoop
Daarnaast is ZON maandag gestart met voorverkoop van deze producten. Twee dagen na bestelling worden deze geleverd. Hiermee wil de veiling kopers bedienen die afwijkende verpakkingen wensen.
Later dit seizoen laat ZON geleidelijk ook de dagbemiddeling bij andere producten los.
Dagbemiddeling
'We waarderen de klok op, omdat deze niet goed werd gebruikt. We speelden met dagbemiddeling de klok na, op een verkeerde manier. Maar als je een klok hebt, moet je hem goed gebruiken', zegt Gerjo Scheringa over de beleidswijziging.
Door de aanpassing wordt de klokdruk beter, stelt hij. De veiling hoopt dat de klok als referentiepunt beter gaat werken.
Klankbordgroep
Om de verandering goed te laten volgen heeft ZON een klankbordgroep met vertegenwoordigers uit handelsbedrijven opgericht. Tweewekelijks worden ervaringen uitgewisseld.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #692398
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (SO) #691672
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (LH) #692987
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %