Project AquaReUse van start
Hoogheemraadschap Schieland en Krimpenerwaard heeft het uitvoeringskrediet beschikbaar gesteld voor het AquaReUse project in de Overbuurtse polder in Bleiswijk.

Hiermee kan het hoogheemraadschap samen met de betrokken partners de benodigde installatie bouwen. De oplevering is gepland begin 2015.
Bij het nieuwe concept AquaReUse wordt het gebruikswater van de glastuinbouwbedrijven in het gebied centraal opgevangen, opgeslagen in de bodem en gezuiverd tot gietwaterkwaliteit.
Gesloten keten
Dit moet verzilting van de bodem tegengaan en zorgt dat tuinders zelf geen grond- en/of oppervlaktewater meer hoeven onttrekken. Er ontstaat namelijk een gesloten waterketen.
Daarnaast beschikken de glastuinbouwbedrijven straks naast hemelwater over ander goed gietwater en gaat er minder afvalwater naar afvalwaterzuiveringsinstallatie.
Innovatief
Het hoogheemraadschap verwacht dat dit innovatieve concept op termijn bruikbaar is binnen de gehele tuinbouwsector.
De bouw van de AquaReUse-installatie in Bleiswijk wordt financieel mogelijk gemaakt door bijdrages van provincie Zuid-Holland, de Europese Unie, Productschap Tuinbouw, Rabobank en het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %
-
Zaterdag24° / 14°20 %