Brussel wil strengere controle biosector
De Europese Commissie wil strengere regels en controle om de kwaliteit van biologische producten te behouden. Dat heeft landbouwcommissaris Dacian Ciolos van de Europese Unie (EU) gisteren bekend gemaakt.

Fraude met biologische producten moet hard worden aangepakt. De controles op de oorsprong van biologische producten moet daarom aangescherpt worden, blijkt uit het rapport. Dat geldt vooral voor bio-waar die door Europese-lidstaten wordt geïmporteerd.
Ook de derogaties die nu nog bestaan moeten verdwijnen, zoals het aanbinden van dieren op biologische bedrijven. De commissie vindt dat dit soort uitzonderingen de biologische standaard en het consumentenvertrouwen in biologische producten ondermijnen.
Babyvoeding
Het gehalte aan gewasbeschermingsmiddelen mag in bio-producten niet hoger zijn dat van babyvoeding, stelt de commissie. Biologische boeren en tuinders moeten daar in de toekomst zelf voor gaan zorgen.
Daarmee moet voorkomen worden dat de verboden middelen in bio-producten een serieus probleem wordt.
Pesticiden
De overkoepelend biologische vertegenwoordiging in Europa, IFOAM EU, vindt niet dat het aan de biologische boeren is om te betalen voor eventuele vrijwaring van pesticiden.
'De bio-sector is de enige sector die het gebruik van pesticiden uitsluit', stelt die organisatie. 'Dan kan het niet zo zijn dat de biologische ondernemer voor de kosten op moet draaien.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HG) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag29° / 19°55 %
-
Zondag22° / 14°20 %
-
Maandag22° / 12°10 %