'Bijen-actie Syngenta ongeloofwaardig'
De Bijenstichting, de vereniging voor veldbiologie (KNNV) en Bionext beoordelen de crowdfundingsactie van Syngenta 'Burgers voor Bijen' als een doekje voor het bloeden.
De actie van Syngenta om via crowdfunding burgers op te roepen om stukken akkerrand te sponsoren, start morgen. De Bijenstichting, KNNV en Bionext vinden dit initiatief weliswaar sympathiek, maar niet erg geloofwaardig.
De organisaties wijzen erop dat achter de crowdfundingsactie een agro-chemisch bedrijf schuilgaat dat jaarlijks miljarden euro's verdient aan pesticiden en bovendien lobbyt voor het behoud van neonicotinoïden. Die zijn juist schadelijk zijn voor bijen.
'De actie is pas geloofwaardig als Syngenta per direct stopt met de rechtszaak voor behoud van neonicotinoïden en zich inzet voor de ontwikkeling van plaagbestrijding die niet schadelijk is voor bijen', stellen de organisaties.
Meerwaarde akkerrand
Volgens het Louis Bolk Instituut heeft de aanleg van een akkerrand alleen meerwaarde als op het betreffende agrarisch bedrijf jaarrond agro-ecologisch wordt gewerkt.
Het betekent dat er aandacht moet zijn voor nestgelegenheid voor de insecten in de akkerranden en dat duurzame gewasbescherming wordt toegepast.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-
JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (HIL) #696131
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 728 Gen7 Power+
2024, P.O.A.
-
Vicon Fanex 1404C schudder
2018, € 16.950
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %