Helft dijken en sluizen Brabant afgekeurd
Ruim de helft van de kleinere dijken, kaden, sluizen en stuwen in Noord-Brabant voldoet niet aan de normen en het duurt nog jaren tot de situatie is hersteld.

Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant schrijven dat vrijdag over een controle die eind vorig jaar is afgerond.
Vooral in de waterschappen Brabantse Delta en De Dommel zijn de problemen groot. Van 203 kilometer dijk in waterschap Brabantse Delta (West-Brabant) is 117 kilometer afgekeurd. Van 126 sluizen en stuwen zijn er 87 niet op orde.
Tegenvaller
Volgens de provincie vallen de resultaten van de controle tegen. Het lukt niet om de situatie te herstellen voor eind 2015, zoals de bedoeling was.
Brabantse Delta en De Dommel zijn niet eerder dan 2020 klaar met het herstel. Geldgebrek kan tot verdere vertraging leiden, waarschuwt de provincie. De provincie noemt de vertraging ongewenst maar onvermijdelijk.
Acuut ingrijpen
De provincie benadrukt dat de problemen nergens zo ernstig zijn dat acuut ingrijpen nodig is.
ANP
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %