Bodem vrijloopstal vraagt aandacht
De vrijloopstal voor melkvee heeft perspectief, maar vooral gebruik van compost staat ter discussie. Dat bleek tijdens het symposium over het type stal.
De zuivel maakt zich zorgen over de risico’s van de (extreem) hittebestendige sporevormende bacteriën, die via bodemmateriaal en uier in de melk terechtkomen.
Dat heeft te maken met mogelijk bederf van geëvaporeerde zuivelproducten. Deze bacteriën vermeerderen zich tijdens het composteringsproces op het composteerbedrijf of in de stal.
Compost
Dat betekent dat ze in compost die wordt aangevoerd al aanwezig kunnen zijn. En dat bij een composteringsproces met houtsnippers deze bacteriën zich vermenigvuldigen, want ze houden van warmte.
Uit onderzoek blijkt dat de aantallen in een houtnipperbodem lager zijn dan in een compostbodem.
Voorbehandeling
Frank Driehuis van het Nederlands Instituut voor Zuivelonderzoek (NIZO) stelt dat extra voorbehandeling van de spenen van de koe, met de huidige stand van de techniek, te weinig effect heeft op het niveau van deze sporevormers in tankmelk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %












