Varkensprijs onderuit door sluiting Rusland
Vion en Hilckmann hebben hun varkensprijs met 4 cent laten dalen tot 1,50 euro per kilo. Oorzaak is de sluiting van de Russische grens voor Europees varkensvlees.

De reden voor de importstop op varkensvlees uit de Europese Unie (EU) is de uitbraak van Afrikaanse varkenspest in Litouwen.
Volgens Luc Groot, LTO-lobbyist in Brussel, wordt er hard gewerkt om de Russen te overtuigen dat het varkensvlees vanuit Nederland en andere delen van de EU volledig veilig is.
Groot: ‘Het is moeilijk te zeggen hoe lang het duurt voordat de grens weer open gaat. Dat kan twee weken zijn, maar ook nog twee maanden.’
Slachterijen
De Nederlandse slachterij Hilckmann heeft de varkensprijs, van 1,50 euro per kilo, zelfs al op voorhand vrijgegeven. Vorig week was dat nog 1,54 euro per kilo.
Ook Vion noteert deze week 1,50 euro per kilo. ‘Het volume dat normaal gesproken op de Russische markt wordt afgezet, hangt nu boven de markt’,stelt Marc van der Lee, communicatie-directeur bij Vion.
‘Onze inzet is en blijft het varkensvlees zo goed en duur mogelijk te verkopen, maar er staat druk op de prijs.’ Hij doet geen uitspraken over prijsontwikkelingen.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 3.950
-
Perfect weidebloter LB-185
Gebruikt, P.O.A.
-
International 1486
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6R 185 trekker (DRO) #23459
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %