Weinig kooplust op uienmarkt
De exportvraag naar Nederlandse uien krimpt. Daardoor is er weinig kooplust bij de uienhandelaren en dat zet de uienprijs onder druk.
Het lagere prijsniveau wordt bevestigd door de uiennoteringen in Goes en Middenmeer. LNCN in Emmeloord noteerde wel hoger voor gele zaaiuien, maar bij die notering plaatsen met name sorteerders vraagtekens, meldt Bureau Uienmarktinformatie (BUI).
Wegzakkende vraag
Belangrijke reden voor de flauwe stemming op de uienmarkt is de wegzakkende vraag vanuit Senegal. Vorig jaar gebeurde dat pas in week 7 en werden in week 3 nog in totaal 31.012 ton uien naar het buitenland verkocht.
Veel uiensorteerders klagen over weinig orders en een baalprijs die onder druk staat. De komende weken is het spannend hoe de vraag naar Nederlandse uien vanuit Rusland zich gaat ontwikkelen. De afname deze week was ongeveer 1.500 ton uien.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (HAE) #778490
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

John Deere 5100M trekker (REU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6110R MY18 (STE) #59624
Gebruikt, € 71.500
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 7°10 %
-
Zondag21° / 9°20 %














