Project Simwood werkt aan houtopbrengst
Europa heeft meer dan 1 miljoen hectare bos, maar het duurzaam gebruik ervan kan veel beter, vooral in particuliere bossen. Het wordt steeds moeilijker om aan de toenemende vraag naar hout te voldoen, weet Gert-Jan Nabuurs van Alterra.
Om dit te verbeteren, is onlangs project Simwood (Sustainable Innovative Mobilisation of Wood) gelanceerd. Nabuurs levert namens Alterra de Nederlandse inbreng.
Het uitvoerende consortium bestaat in totaal uit 28 partners uit landen als Duitsland, België, Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Ierland, Nederland, Portugal, Zweden, Slovenië en Spanje.
Simwood
Simwood wordt door de Europese Unie gefinancierd met ongeveer 6 miljoen euro over een periode van vier jaar. Het project wordt gecoördineerd door de Bayerische Landesanstalt für Wald und Forstwirtschaft.
'Wij richten ons op verbetering van de houtbeschikbaarheid door gebruik te maken van een geïntegreerde aanpak', geeft Nabuurs aan.
Participatie belangengroepen
Behalve onderwerpen als boseigendom en houtoogsttechnieken hecht de projectgroep groot belang aan de participatie van lokale belangengroepen.
'Dat geldt tevens voor de impact van houtoogst op de mogelijkheden van een bos om ook andere ecosysteemdiensten te leveren', stelt Nabuurs.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6R 175 (BS) #164810
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6140M (LH) #691707
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X948 (HG) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MM) #692207
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 8°10 %
-
Donderdag27° / 11°10 %