Afwachten op aardappelmarkt
Volgens Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) is de richting van de aardappelmarkt direct na de jaarwisseling moeilijk te peilen.
Vanwege de hoge temperaturen van dit moment verwacht BAI dat er meer aanbod komt van aardappelen. Voor de langere termijn echter wordt winters weer niet uitgesloten en dat biedt juist weer perspectief in de afzet.
De marktprijs van fritesgeschikte aardappelen varieert momenteel per 100 kilo van 13 euro voor Bintje en 13,50 euro voor Fontane tot 15,50 euro voor Innovator. Voor Agria van goede kwaliteit wordt voor levering vanaf februari tot 19,50 euro per 100 kilo betaald.
Meer export
In de exportmarkt worden volumematig geleidelijk meer aardappelen verhandeld. Aardappelen van bovengemiddelde prijs en kwaliteit gaan vooral richting Midden-Oosten.
De vraag van het Afrikaanse continent naar aardappelen van gemiddelde kwaliteit neemt toe nu het prijsniveau iets lager is. Kopers uit Oost-Europa zijn op zoek naar aardappelen die prijstechnisch de onderkant van de markt vormen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz-Fahr 11041
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag17° / 5°10 %
-
Zaterdag21° / 7°10 %
-
Zondag21° / 9°20 %










